ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Πληροφορίες: Βαραμέντη Ευσταθία

Τηλ.: 22413 64807

Fax: 22413 64821

Email:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Δ Ε Λ Τ Ι Ο     Τ Υ Π Ο Υ

Ανακοινώνεται ότι το Περιφερειακό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Α/θμιας Εκπαίδευσης Ν. Δωδεκανήσου στη συνεδρίαση της 12ης Ιουνίου 2017 πραγματοποίησε την οριστικοποίηση μεταθέσεων – τοποθετήσεων κλάδων ΠΕ 06, ΠΕ 11, ΠΕ 16, ΠΕ 60 & ΠΕ 70 Γενικής Αγωγής και ΠΕ 60 & ΠΕ70 Ειδικής Αγωγής εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. για το σχολικό έτος 2017-2018. Οι σχετικοί πίνακες με τα ονόματα έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσής μας: http://dipe.dod.sch.gr/site/

Επιπλέον, γνωστοποίει στους/στις εκπαιδευτικούς ότι μπορούν να καταθέσουν αίτηση για αμοιβαία μετάθεση από σχολείο σε σχολείο της Διεύθυνσης Π.Ε. Δωδεκανήσου (εντός ΠΥΣΠΕ), σύμφωνα με την παρ. 3 του άρθρου 10 του Π.Δ. 50/96, στα γραφεία Δ/νσης Π.Ε Δωδεκανήσου, από 13-06-2017 μέχρι και την 21-06-2017 και ώρα 12:00.

Δικαίωμα να υποβάλλουν αίτηση για αμοιβαία μετάθεση έχουν οι εκπαιδευτικοί, εφόσον συντρέχουν οι παρακάτω προϋποθέσεις:

• Να ανήκουν στον ίδιο κλάδο, να έχουν την ίδια ειδικότητα και να μην έχουν συμπληρώσει 25ετή πραγματική υπηρεσία, κατά την έννοια του άρθρου 16 του παρόντος Π.Δ., μέχρι 31 Αυγούστου του έτους που πραγματοποιούνται οι μεταθέσεις.
  • Η διαφορά της συνολικής εκπαιδευτικής υπηρεσίας τους να μην υπερβαίνει τα δέκα έτη.
  • Να είναι οργανικά τοποθετημένοι σε σχολική μονάδα, να έχουν υπηρετήσει την οργανική τους θέση και να μην έχουν χαρακτηριστεί ως υπεράριθμοι.
  • Να έχουν συμπληρώσει δύο χρόνια υπηρεσίας μέχρι 31 Αυγούστου του έτους διενέργειας των μεταθέσεων από την ημερομηνία δημοσίευσης του διορισμού τους στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως ως εκπαιδευτικοί, εκ των οποίων τον ένα χρόνο στην οργανική τους θέση.

Η αίτηση, η οποία και επισυνάπτεται, μπορεί να υποβληθεί είτε αυτοπροσώπως, είτε ηλεκτρονικά στο email της υπηρεσίας (mail@dipe.dod.sch. gr), είτε με fax (2241364821).

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

Νικόλαος Γ. ΡΑΠΤΗΣ